Haber

Üsküdar’da Kesilen Ağaç Tartışması: Halk Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Komşusunu Bıçakladı

Üsküdar’da budanan ağaçları toplayan komşularıyla tartışan Halk Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah ANKUT, komşusunu bıçakla yaraladı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Olay, dün Üsküdar Güzeltepe Mahallesi Ganimet Caddesi’nde meydana geldi. Teze göre RA, eşi HA ve HA, sahibinin izniyle metruk binanın bahçesinde daha önce budanan ağaçları toplamaya geldi. Halk Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah ANKUT ve oğlu HE, taze ağaçların kesildiğini ileri sürerek budanan ağaçları toplayan vatandaşlarla tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede bıçaklı ve sopalı kavgaya dönüştü. Kavga sonucu yaralanan Nurullah Ankut ve oğlu, kaldırıldığı hastaneye kaldırıldıktan sonra adliyeye sevk edildi. 2 bıçak darbesiyle yaralanan RA’nın tedavisi kaldırıldığı Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam ediyor. Öte yandan kargaşa anı bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

Polis merkezinde konuşan HA, “Komşumdan izin alarak komşumuzun bahçesinden odun topluyorduk. Yan binada yaşayan Nurullah isimli şahıs ise ‘Sen hırsız mısın, bekle,’ diyerek bizi azarladı. Geliyorum.”

Nurullah Ankut ise, “Ben hayvanları ve doğayı seven bir vatandaşım. Daha önce sokakta hayvan beslediğim için RA ile anlaşmazlığımız var, bu konuda da düşmanlığımız var. RA, RA’nın eşi ve HA, sokağımızdaki metruk binanın bahçesine gittiler, daha önce kestikleri kurumuş ağaçları elektrikli testereyle keseceklerini ortada konuşurken bir süre izledim. ve diğer kesici aletlerin yeşil kısımlarını keseceklerini ifade ederek, “Oğlum bu olayda biz kimseye saldırmadık” dedi.

Hastanede tedavi altına alınan RA, “Ailemle birlikte silah kesmeye başladık. Nurullah da bize küfretmeye başladı. Aşağıya inip tekrar küfretmeye başladılar. Sopayla saldırmaya başladılar. Ben de elimle yere düştüm. nefesi kesildi. Oğlu beni yakaladı ve babası beni bıçakladı.” – İSTANBUL

cayirova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu